CZEMPIONAT/ PREMIOWANIE ŹREBIĄT RAS SZLACHETNYCH

 SOBOTA   06.10.2018,    godz. 10.00  STAJNIA JARUŻYN, ul. Wyzwolenia 139, Bydgoszcz

 

REGULAMIN

1.     Na premiowaniu mogą być przedstawione konie rocznika 2018 ras szlachetnych (sp, wlkp, m), spełniające warunki wpisu do księgi głównej.

2.     Oceny konia podczas premiowania, oraz przyznawanie nagród i wyróżnień dokonuje Komisja Oceny w składzie trzech lub czterech specjalistów, powołana przez organizatora. Orzeczenie Komisji Oceny jest ostateczne.

3.     Po zakończeniu prac Komisja sporządza protokół i podaje do publicznej wiadomości wyniki oceny.

4.     Komisja ocenia konie w następujących grupach : 

klaczki rocznika 2018

ogierki rocznika 2018

Spośród czempionów poszczególnych grup Komisja Oceny wyłania Czempiona Premiowania.

5.     W ocenie indywidualnej rocznika Komisja stosuje ocenę od 0 do 5 punktów ( z dokładnością do 0,1 pkt. ) za następujące elementy : 

typ,

pokrój,

zdrowie i rozwój,

ruch                                                                               

W przypadku tej samej sumy punktów za wszystkie oceniane elementy o kolejności w klasyfikacji decydować będzie wyższa nota za ruch, a jeśli i ta będzie taka sama to wyższa nota za pokrój, dalej za typ. Przy identycznej ocenie lepszego konia wskazuje Komisja.

7.     Sposób prezentacji - w ręku.

8.     Prezentacja koni będzie miała miejsce w hali. Wystawca jest zobowiązany do terminowego doprowadzenia konia przed Komisję i do jego prezentacji. Konie należy dowieźć na miejsce wystawy najpóźniej na godzinę przed jej rozpoczęciem.

10.   Przed rozpoczęciem indywidualnej oceny koni w każdej z grup, wszystkie konie danej grupy będą wprowadzane na halę przed Komisję – tzw. prezentacja stawki

11.   Katalog na wystawę sporządzany jest na podstawie zgłoszeń telefonicznych pod nr tel.: 052/322-11-97, lub na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ostateczny termin zgłoszenia koni upływa 10 września 2018r.  Z uwagi na cykl wydawniczy katalogu bardzo prosimy o jak najwcześniejsze zgłaszanie koni i jednocześnie informujemy, że konie zgłoszone  po terminie nie będą w nim ujęte.

12.   Organizator zapewnia ograniczoną ilość boksów.

13.   Impreza odbędzie się pod nadzorem przedstawiciela Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.

14. Organizator przewiduje nagrody rzeczowe oraz finansowe pochodzące z Funduszu Hodowlanego PZHK 

https://www.pzhk.pl/hodowla/fundusz-pzhk/

15. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia losowe wpływające na stan zdrowia koni biorących udział w Wystawie.

Partnerzy

 

Newsletter